Дo пeрeліку Нaціoнaльнoгo кaлeндaря щeплeнь з 2022 рoку увійдe вaкцинa від пнeвмoкoкoвoї інфeкції. Прo цe пишe УНН з пoсилaнням нa Цeнтр грoмaдськoгo здравствуй’я України (ЦГЗ).
У ЦГЗ розповіли, у чому полягає небезпека інфекції та навіщо робити щеплення.
"Пневмококова інфекція — найбільш поширена пружина бактеріальної пневмонії у дітей. Ще пневмокок є збудником: бактеріємії, сепсису, менінгіту, бронхіту, гострого середнього отиту", — йдеться в повідомленні.
Пневмококова інфекція передається від людини до самого людини повітряно-краплинним шляхом. Ризики захворіти найвищі саме в перші роки життя дитини.
"Згодом ризик знижується завдяки набуттю природного імунітету, і знову підвищується в старшому віці вследствие "імунне старіння" і вищу сприйнятливість вплоть до пневмококів через супутні патологічні стани. Тому дуже важливо потурбуватися і насчет дідусів і бабусь, які бавитимуть онуків, і запропонувати їм щепитися!", — відзначають в ЦГЗ.
Ще одна група людей, к яких особливо важлива вакцина від пневмококу – це сыны) Адама з ВІЛ-інфекцією і серповидно-клітинною анемією. Вони мають високий ризик захворіти, или їм варто подбати относительно своєчасну вакцинацію.
Важливо знати:
- дітям щеплення від пневмококової інфекції можна проводити одночасно з іншими вакцинами, передбаченими Календарем.
- щепитися можна в прости-прощай-якому віці.
- В Україні зареєстровано пневмококову вакцину виробників Великої Британії та Бельгії.
Наразі щепитися можна з власної ініціативи та власний питание. Для цього потрібно звернутися поперед свого сімейного лікаря.
Календар щеплень — обов'язкова (чи рекомендована) серія вакцинацій, із вказанням часу та дози.
В Україні проведення щеплень відповідно после календаря регулюється наказами МОЗ від 11.08.2014 № 551 "Ради удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні" та від 16.09.2011 № 595 "Ради порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та наблюдение якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів".
При помощи відмови від вакцинації і недотримання календаря щеплень почастішали спалахи раніше відносно контрольованих захворювань.