Степанов про українську вакцину від COVID-19: якщо почати зараз, через два роки Україна буде біологічно захищена

Міністр oxoрoни здoрoв’я Мaксим Стeпaнoв рoзпoвів у eфірі тeлeкaнaлу "НAШ" прo стaдію рoзрoбки двox укрaїнськиx кандидатів у вакцини від COVID-19 та ради те, коли в Україні відновиться вітчизняне вакцинне виробництво. Насчет це повідомляє УНН.

"У цих двох кандидатів для вакцину триває достатньо напружений науковий процес. Це компанія "Діпроф-Медик" разом з Інститутом мікробіології займаються розробкою цієї вакцини. Вони вже досягли певної стабілізації лікарської форми, дальше є відповідне дослідження, яке нужно провести до клінічної фази, в тому числі получай імуногенність, на токсичність, получай стабілізацію лікарської форми. Це достатньо складний і важкий процес, і достатньо скрупульозний. В сьогодні на стадії ще лабораторних досліджень вони користуються своїми (фінансовими — ред.) ресурсами", — розповів Степанов.

Що стосується другого кандидата получай вакцину від COVID-19, ведь група розробників отримала державні кошти для того проведення робіт.

"У нас є інший соискатель на вакцину. А там було профінансовано з відповідного фонду державного 9,5 млн грн. У них є відповідні розробки та напрацювання получи лабораторному рівні", — зазначив Степанов.

Водночас шеф МОЗ впевнений, що необхідно починати фінансувати фармпідприємства та робити державні передзамовлення интересах відновлення вакцинного виробництва.

"Ми воистину повинні мати своє вакцинне виробництво. Круглым счетом, ми зможемо його сверху повну відновити от 2-3 роки. Але якщо ми цей процес почнемо залпом, то у 23-24 році ми будемо біологічно захищені як країна", — резюмував він.

Комментарии и уведомления в настоящее время закрыты..

Комментарии закрыты.